O czym opowiada nam muzyka?



Masaż na dobry humor.
Dzieci wspólnie z R. wypowiadają rytmicznie tekst rymowanki.
Żeby było nam wesoło, masujemy swoje czoło.
Raz, dwa i raz, dwa, każdy ładne czoło ma.
Potem oczy, pod oczami i pod nosem, pod wargami.
Język w górę raz i dwa. Ładny język każdy ma.
Powiedz: mama, tata, lala i zaśpiewaj: la la la la.
Otwórz buzię, zamknij buzię, pokaż wszystkim oczy duże.
Pogłaszcz główkę ładną swoją i policzki, brodę, czoło.
Poszczyp lekko całą twarz i już dobry humor masz
• „O czym opowiada nam muzyka?” – rozmowa na temat przekazu muzycznego na podstawie utworu W grocie króla gór Edvarda Griega lub Marzenie Roberta Schumana. Dziecko leży na dywanie i słucha utworu W grocie króla gór Edvarda Griega lub Marzenie Roberta Schumana. W czasie słuchania dziecko wyobraża sobie, o czym opowiada dany utwór. Po wysłuchaniu muzyki dziecko rysuje to, co sobie wyobraziło. R. wielokrotnie uruchamia nagranie, aż do ukończenia pracy przez dziecko. Dziecko pokazuje swoją pracę Rodzicowi i opowiada o tym co sobie wyobraziło.
https://www.youtube.com/watch?v=HrBMrTH2Jh4  Marzenie, Robert Schumann
https://www.youtube.com/watch?v=G3Z9bH4WNiw   W grocie króla gór, Edvard Grieg
• Impresje ruchowe do utworu muzycznego. Dziecko tańczy swobodnie do utworu W grocie króla gór Edvarda Griega lub Marzenie Roberta Schumana.
• „Teraz czuję, jak pada deszcz” – malowanie w rytm muzyki Fryderyka Chopina Preludium deszczowe op. 28 nr 15. R. włącza utwór Fryderyka Chopina Preludium deszczowe. Mówi, że ten utwór opowiada o padającym deszczu. Dziecko palcami w powietrzu maluje do usłyszanego rytmu padający deszcz. W czasie powtórnego słuchania maluje już farbami po kartce. Dostosowuje dotknięcia pędzla do tempa i natężenia utworu. Gdy utwór grany jest głośniej, dziecko mocniej przyciska pędzel do kartki. Dziecko tworzy swój deszczowy obraz, cały czas słuchając Preludium deszczowego.
Przypominam, że oczekuję na zdjęcia twórczości dzieci, aby zrobić galerię na blogu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga